לתשומת ליבך: Cookies are used on this site to provide the best user experience. If you continue, we assume that you agree to receive cookies from this site. OK

מסנני מוצרים

מותגים מובילים
צורת הגשה

אבקת חלבון/פרוטאין | כל סוגי אבקות החלבון מי גבינה במחירי הנחה חסרי תקדים!

הכל אודות אבקת חלבון מי גבינה - פרוטאין

אבקת חלבון הינה תוסף תזונה המתאים במיוחד למתאמנים, לצורך קידום תהליכי שימור ובניית השריר, תוך מניעת תהליכי פירוק שריר. שילוב של פעילות גופנית ותזונה מאוזנת עשירה בחלבונים הינם עקרונות החשובים ביותר לצורך בניית השרירים. צריכת אבקת חלבון מהווה תוספת תזונתית משלימה, המשפרת את בניית השרירים, שכן מכילה חלבון זמין בריכוז גבוה.

אבקת חלבון מיועדות לאנשים העוסקים בספורט אך לא רק לספורטאים בלבד. כיום שימוש במשקאות עתירי חלבון למגוון האוכלוסיות הוא דבר הכרחי גם ברפואה, והכל במטרה לספק להם את מידת החלבון הדרושה להם וכן לצורך שיקום בניית השרירים.

ישנם המון מחקרים המוכיחים כי צריכת אבקות החלבון היא דבר הכרחי ועל כן הן נפוצות מאוד בקרב ספורטאים ולא רק.

סוגי אבקות חלבון מי גבינה - פרוטאין

אבקות החלבון, מכילות כמובן פרוטאין המורכב ממספר חומצות אמינו, אלו הם אבני הבניין של הפרוטאין המהווה אבן יסוד לבניית השריר בגופינו, כל אלו נמצאים בכל אבקת חלבון מי גבינה - פרוטאין.

סוגי אבקות החלבון השונות מתאימים למתאמנים שונים ובזמנים שונים ויש להתאים את אבקת חלבונים בהתאם לתפריט ולמטרה של כל אדם ואדם. משמע, בין אבקת חלבון אחת לאחרת בהחלט ישנם הבדלים שיש לשים עליהם דגש.

אבקות חלבון מי גבינה - פרוטאין יתאים למתאמנים המחפשים אספקת חלבון מהיר לשריר לאחר אימון.

אבקת חלבון/פרוטאין המכילה תשלובת חלבונים של מי גבינה

אבקה זו תתאים למי שירצה להעשיר את התפריט היומי שלו במספר סוגי חלבון שונים.

אבקת חלבון/פרוטאין מי גבינה מעושרת בחומצות אמינו חיוניות, אך מכילה בעיקר כמה חומצות אמינו חשובות:

גלוטמין, המחזק את המערכת חיסונית והתאוששות כללית.

חומצות האמינו המסועפות, המונעות תהליכי פירוק ועוד.

פרופיל חומצות האמינו באבקת החלבון הוא גבוה ועשיר מאוד ובד"כ מתואר על כל אריזה.

השפעות

אבקות חלבון/פרוטאין מי גבינה מומלצת לבניית מסת השריר בגופנו ובהתאוששות השרירים לאחר האימון בחדר הכושר או כל פעילות אינטנסיבית אחרת.

פרוטאין ובעיקר אבקת חלבון מי הגבינה הכרחי מאוד לספורטאים או כל אדם העוסק בפעילות ספורטיבית, הן מבחינת יכולת הספיגה שלו (המהירות) וכן מבחינת ערכו התזונתי של החלבון (ערך ביולוגי גבוה). החל בתריאטלטים, כדורגלנים המעוניינים בשיפור הסיבולת, בודי בילדרים, משקולנים בענפי הכוח, ועד למתאמנים המתחילים בחדר הכושר, לכולם נוצר נזק ברקמת השריר אשר יש לתקנו, ואת זה נעשה בעזרת החלבון המצוי באבקות חלבון מומלצות.

בשילוב מתאים ומושכל, יכולה אבקת החלבון לשמש כתחליף ארוחה זמין ומאוד איכותי (וגם משתלם כלכלית) לאורך היום ובמיוחד אחרי האימון.

ערכים ביולוגיים

זה אודות לערכיו הביולוגיים (לאבקת חלבון מי הגבינה יש את הערך הביולוגי הגבוה ביותר מכל החלבונים בטבע) הגבוהים  וזמינותן הגבוהה של חומצות האמינו המצויות באבקת חלבון מי הגבינה.

ריכוז גבוה אך דל קלוריות

כמות החלבונים באבקת החלבון הנה בריכוז מרשים במיוחד של 70-89% ובד"ע דלה מאוד בשומן וקלוריות! כן כן, אבקת החלבון מכילה כמות יחסית נמוכה של קלוריות למנה, כמות נמוכה של שומן וכמות נכונה של סוכר ולכן כל מנה של אבקת חלבון המכילה בממוצע 25 גרם חלבון תכיל בערך 100-130 קלוריות בעוד שמזון רגיל המכיל אותה כמות יהיה בעל קלוריות רבות יותר.

טעמים

בניגוד לעבר, אבקת החלבון והמוצרים המיוצרים כיום הנם בעל טעם מעולה, מטעמי קרם עוגיות, בננה, תותים, שוקו ווניל מה שנותן לך הרגשה מעולה עם שתיית אבקת החלבון.

ביקורות

לא נמצאו נתונים

כתוב ביקורת